REGULAMIN
ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
1. Postanowienia ogólne
-
Na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1422):
-
Karolina Słupecka, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka. Adwokat Karolina Słupecka, ul. Grenadierów 13/27, 04-052 Warszawa, tel. 503157559, NIP 9512501075, REGON 385987373 oraz
-
Adrian Grochowski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrian Grochowski, ul. K. Wyki 15/59, 01-318 Warszawa, tel. 606173776, NIP: 5792161051, REGON: 389030554
ustalają niniejszym regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, dalej zwany „Regulaminem”.
-
Karolina Słupecka jest adwokatem wpisanym na listę prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie pod nr WAW/ADW/10379.
-
Adrian Grochowski jest adwokatem wpisanym na listę prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie pod nr WAW/ADW/10138.
-
Właściwym zbiorem zasad etyki zawodowej dla wykonywanego przez Karolinę Słupecką oraz Adriana Grochowskiego zawodu jest Kodeks Etyki Adwokackiej.
-
Regulamin stanowi integralną część umowy o świadczenie usług prawnych za pośrednictwem Internetu.
-
Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej dostępnej pod adresem https://www.sgadwokaci.com/, warunki zawierania i rozwiązywania umowy, tryb postępowania reklamacyjnego oraz zasady i warunki techniczne świadczenia usług drogą elektroniczną.
2. Definicje legalne pojęć zawartych w Regulaminie
-
Usługodawca - Karolina Słupecka, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą „Kancelaria Adwokacka. Adwokat Karolina Słupecka” oraz Adrian Grochowski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą "Kancelaria Adwokacka Adwokat Adrian Grochowski".
-
Usługobiorca:
-
a) osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych,
-
b) osoba prawna,
-
c) jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną,
-
– zawierająca umowę z Usługodawcą, jak i podejmująca czynności zmierzające do zawarcia umowy;
-
-
adresy poczty elektronicznej Usługodawcy – slupecka@sgadwokaci.com; grochowski@sgadwokaci.com
-
adresy do doręczeń właściwy dla Usługodawcy – ul. Grenadierów 13/27, 04-052 Warszawa; ul. Kazimierza Wyki 15/59; 01-318 Warszawa
-
nazwa banku i nr rachunku bankowego Usługodawcy –
mBank SA z siedzibą w Warszawie
PL 43 1140 2004 0000 3002 7996 7876 (wpłaty w PLN)
PL 65 1140 2004 0000 3812 1740 2830 (wpłaty w EURO)
PL 41 1140 2004 0000 3112 1740 2829 (wpłaty w USD)
SWIFT code: BREX PL PW MBK
3. Rodzaj i zakres świadczonych usług
-
Usługodawca za pośrednictwem Internetu świadczy następujące usługi:
-
a) udzielanie porad prawnych
-
b) zapewnienie kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych,
-
c) przygotowywanie opinii i analiz prawnych,
-
d) przygotowywanie projektów pism procesowych oraz umów, regulaminów, statutów i uchwał,
-
e) zapewnienie reprezentacji na etapie postępowań administracyjnych, sądowych i egzekucyjnych,
-
f) dochodzenie wierzytelności na etapie przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym.
-
4. Zawarcie i wykonanie umowy o świadczenie usługi prawnej
-
Procedura zawarcia umowy pomiędzy Usługodawcą a Usługobiorcą, w zakresie usług oznaczonych w Rozdziale III. ust. 1 lit. a) – f), odbywa się wg poniżej określonej chronologii:
-
a) Usługobiorca formułuje swoje oczekiwania za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej bądź za pomocą poczty elektronicznej oraz załącza w tym zakresie niezbędną dokumentacją,
-
b) opcjonalnie – Usługodawca formułuje prośbę o przesłanie dodatkowych dokumentów lub przedstawia pytania uzupełniające,
-
c) Usługodawca dokonuje wyceny usługi, która zostaje oznaczona w kwocie brutto oraz oznacza termin wykonania usługi, jeżeli termin ten jest możliwy do przewidzenia,
-
d) Usługobiorca przesyła na adres e-mail Usługodawcy akceptację oferty,
-
e) Usługobiorca otrzymuje podpisane przez Usługodawcę egzemplarze umowy i następnie jeden z egzemplarzy, po opatrzeniu go podpisem, przesyła na adres do doręczeń właściwy dla Usługodawcy,
-
f) Usługobiorca dokonuje zapłaty uzgodnionego wynagrodzenia w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy na nr rachunku bankowego Usługodawcy i przesyła potwierdzenie transakcji na adres e-mail Usługodawcy,
-
g) Usługodawca przystępuje do rozpoczęcia wykonywania usługi niezwłocznie po zaksięgowaniu wpływu środków na rachunku bankowym Usługodawcy, za wyjątkiem sytuacji przewidzianych w rozdziale IX.
-
5. Faktura VAT
-
Usługodawca wystawia Usługobiorcy fakturę VAT po zaksięgowaniu środków pieniężnych na rachunku bankowym Usługodawcy, w ostatnim dniu miesiąca, w którym środki wpłynęły na rachunek bankowy.
-
Usługodawca wystawia faktury VAT w formie elektronicznej bez podpisu odbiorcy.
-
Usługobiorca akceptuje przesyłanie dokumentów księgowych (zwłaszcza faktur, faktur korygujących, not, not korygujących) za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez Usługodawcę.
-
Na wyraźne żądanie Usługobiorcy faktura VAT zostanie doręczona przesyłką poleconą w formie papierowej.
-
Faktura VAT będzie przesyłana w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia jej wystawienia.
6. Prawa i obowiązki Usługodawcy
-
Usługodawca świadczy usługi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz Kodeksem Etyki Adwokackiej.
-
Usługodawca zobowiązuje się w szczególności do zachowania w tajemnicy informacji uzyskanych w trakcie wykonywania usługi oraz wykorzystania ich tylko i wyłącznie w celach prawidłowego wykonania umowy.
-
Usługodawca zobowiązuje się wykonać usługę z należytą starannością oraz zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem zawodowym, a także z uwzględnieniem słusznego interesu Usługobiorcy.
-
Usługodawca ma prawo wstrzymać się z wykonaniem usługi do czasu przekazania przez Usługobiorcę wymaganych informacji i dokumentów.
7. Prawa i obowiązki Usługobiorcy
-
Usługobiorca, przed przystąpieniem do skorzystania z usług świadczonych przez Usługodawcę, zobowiązany jest do zapoznania się z treścią, zaakceptowania oraz stosowania się do warunków Regulaminu.
-
Niedopuszczalne jest:
-
a) wykorzystywanie przez Usługobiorcę świadczonych przez Usługodawcę usług w sposób sprzeczny z prawem, dobrymi obyczajami lub naruszający uzasadnione interesy Usługodawcy, w tym w szczególności w zakresie autorskich praw majątkowych Usługodawcy,
-
b) dostarczanie przez Usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym.
-
-
Usługobiorca z należytą starannością będzie współdziałał z Usługodawcą w zakresie wykonania umowy, a w szczególności dostarczał w ustalonych z Usługodawcą terminach kompletne i prawidłowe dokumenty oraz informacje niezbędne do należytego wykonywania usługi.
-
Usługobiorca ponosi wyłączną odpowiedzialność za prawdziwość i kompletność przekazanych dokumentów i informacji, a także za skutki wynikające z nieprzekazania Usługodawcy dokumentów lub informacji, które miały znaczenie w danej sprawie.
-
Przed dokonaniem wyceny usługi przez Usługodawcę, Usługobiorca ma prawo do wskazania warunków odmiennych niż zawarte w Regulaminie, według których chciałby dokonać zawarcia umowy.
8. Tryb postępowania reklamacyjnego
-
Usługobiorca ma prawo złożyć reklamację w zakresie świadczonych przez Usługodawcę usług.
-
Reklamacja powinna być złożona przez Usługobiorcę w formie pisemnej na adres do doręczeń właściwy dla Usługodawcy albo za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail Usługodawcy.
-
Reklamacja powinna zawierać dane Usługobiorcy wnoszącego reklamację w sposób umożliwiający jego identyfikację, a w szczególności:
-
a) imię,
-
b) nazwisko,
-
c) adres do doręczeń,
-
d) adres e-mail.
-
-
Ponadto, konieczne jest wskazanie przedmiotu i zakresu reklamacji oraz zwięzłe jej uzasadnienie.
-
Usługodawca zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni roboczych od daty wpływu reklamacji do Usługodawcy.
-
O sposobie rozpatrzenia reklamacji Usługobiorca zostanie poinformowany wiadomością e-mail na wskazany przez Usługobiorcę adres e-mail.
9. Odstąpienie od umowy
-
W przypadku gdy Usługobiorcą jest konsument lub osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, Usługobiorca jest uprawniony w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy do odstąpienia od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów z zastrzeżeniem sytuacji przewidzianych w ust. 7 i 8.
-
Do zachowania 14 - dniowego terminu za wystarczające należy uznać wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy przed jego upływem na adres do doręczeń właściwy dla Usługodawcy.
-
Odstąpienie od umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
-
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy wywołuje skutek od chwili jego doręczenia Usługodawcy w sposób umożliwiający Usługodawcy zapoznanie się z jego treścią.
-
W razie odstąpienia od umowy Usługodawca ma obowiązek, nie później niż w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu, zwrócić Usługobiorcy wszystkie dokonane przez niego płatności z zastrzeżeniem sytuacji przewidzianych w ust. 7 i 8.
-
Zwrotu płatności Usługodawca dokonuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Usługobiorca, chyba że zgodzi się on na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
-
Usługobiorcom, o których mowa w ust. 1, nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli Usługodawca wykona usługę przed otrzymaniem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, przy czym zgoda na wykonanie w pełni usługi przez Usługodawcę przed upływem 14 - dniowego terminu do odstąpienia od umowy zostaje wyrażona poprzez sformułowanie przez Usługobiorcę takiego żądania w formularzu kontaktowym bądź za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
-
W przypadku gdy Usługobiorca, o którym mowa w ust. 1, odstępuje od umowy przed wykonaniem usługi, pomimo uprzednio złożonego żądania rozpoczęcia wykonywania usługi przez Usługodawcę przed upływem 14 - dniowego terminu do odstąpienia od umowy, ww. Usługobiorca ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione przez Usługodawcę do chwili odstąpienia od umowy, w szczególności z tytułu zapoznania się z dokumentacją, analizy sprawy, przygotowania kompletnej albo częściowej treści porady prawnej, opinii prawnej, umowy czy pisma procesowego etc.
-
W sytuacji, o której mowa w ust. 8, należna Usługodawcy kwota obliczana jest proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia z uwzględnieniem wysokości umówionego wynagrodzenia. Pozostała kwota, jeżeli została przez Usługobiorcę uiszczona, podlega zwrotowi w terminie 7 dni kalendarzowych według sposobu oznaczonego w ust. 6.
10. Rozwiązanie umowy
-
Umowa może ulec rozwiązaniu na skutek złożenia przez Usługodawcę oraz Usługobiorcę zgodnych oświadczeń woli w tym zakresie.
-
W przypadku rozwiązania umowy zwrot wzajemnych świadczeń należnych Usługodawcy i Usługobiorcy odbywa się według zasad określonych w Rozdziale IX.
-
Rozwiązanie umowy wymaga zachowania formy dokumentowej. Za wystarczające uznaje się przesłanie zgodnych oświadczeń o woli rozwiązania umowy przez Usługodawcę i Usługobiorcę za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
11. Warunki świadczenia usług drogą elektroniczną
-
Usługobiorca korzystając z usług świadczonych przez Usługodawcę zobowiązany jest przestrzegać i spełniać następujące wymagania techniczne:
-
a) posiadać podłączenie do Internetu,
-
b) posiadać dostęp do przeglądarki internetowej umożliwiającej wyświetlanie na monitorze komputera dokumentów znajdujących się na stronie internetowej (zalecane Mozilla Firefox wersja minimum 47.0, Opera od wersji 32, Google Chrome w wersji 44.0 lub nowszej lub MS Internet Explorer w wersji minimum 10.0 lub nowszej), która zapewnia obsługę plików cookies oraz skryptów Javascript. Dopuszczalne jest stosowanie innych wersji przeglądarek internetowych, jeżeli zapewniają one pełną zgodność z wersjami wymienionymi powyżej,
-
c) posiadać konto poczty elektronicznej,
-
d) posiadać oprogramowanie umożliwiające odczyt plików w formacie PDF (np. Adobe Reader).
-
-
Dla zachowania bezpieczeństwa korzystania z usług świadczonych przez Usługodawcę zaleca się, aby urządzenie, z którego korzysta Usługobiorca, posiadało w szczególności:
-
a) system antywirusowy z najnowszą wersją definicji wirusów i uaktualnień,
-
b) skuteczną zaporę bezpieczeństwa (firewall),
-
c) zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje systemu operacyjnego oraz przeglądarki internetowej, które dotyczą bezpieczeństwa,
-
d) aktywowaną funkcję akceptacji plików cookies oraz Javascript w przeglądarce internetowej.
-
12. Postanowienia końcowe
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian postanowień zawartych w Regulaminie z ważnej przyczyny.
-
Zmiany w dotychczasowym Regulaminie wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia na stronie internetowej Usługodawcy, a wszelkie wcześniejsze postanowienia w zakresie wprowadzonych zmian tracą moc.
-
W przypadku, gdy Usługobiorca nie wyraża zgody na zmianę dotychczasowego Regulaminu i objęcie zapisami nowego Regulaminu obowiązującej strony umowy, Usługobiorca powinien złożyć oświadczenie Usługodawcy o odmowie zgody na wprowadzenie zmian postanowień w dotychczasowym Regulaminie w formie pisemnej pod rygorem nieważności w terminie 14 dni kalendarzowych od powiadomienia przez Usługodawcę o wprowadzonych zmianach Regulaminu. W takim przypadku za wiążącą uważa się treść Regulaminu obowiązującą w chwili zawarcia umowy.
-
W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami Regulaminu, a regulacjami widniejącymi w umowie zawartej przez Usługodawcę z Usługobiorcą, pierwszeństwo zastosowania mają postanowienia umowy.
-
Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Usługodawcą a Usługobiorcą, który jest konsumentem, zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.
-
Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Usługodawcą a Usługobiorcą, który nie jest konsumentem, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na adres właściwy dla Usługodawcy.